HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

Vulpea cu noua cozi

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Chou

Numarul mesajelor : 1926
Data de inscriere : 2009-01-01

PostSubject: Vulpea cu noua cozi   Sun Jan 04, 2009 4:22 pm

Vulpea cu nouă cozi

Vulpea cu 9 cozi (九尾の妖狐, Kyūbi no Yōkō[color:3acd=#00e]?) este cel mai puternic demon cu coadă. Puterea ei e la fel de mare ca a naturii. 12 ani înaintea începerii filmului vulpea atacă Satul Ascuns între Frunze. Atacul ei e oprit de cel de-Al Patrulea Hokage, care sigilează spiritul ei în Naruto Uzumaki. În timpul seriilor Naruto a învăţat să folosească chakra vulpii cu 9 cozi, lucru care l-a ajutat să creeze jutsuri noi. Naruto poate folosi puterea vulpii cu 9 cozi până la a patra coadă de transformare, dar în acest caz aceasta poate să ia trupul lui Naruto. [62]
Back to top Go down
View user profile http://anime-sensation.4rumer.com
Vizitato
Guest

PostSubject: Re: Vulpea cu noua cozi   Thu Feb 05, 2009 9:18 pm

imi place de Kiuuby
are cam multe cozi dar tot imi place happy em
Back to top Go down
Anna

Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 2009-05-02

PostSubject: Re: Vulpea cu noua cozi   Sat May 02, 2009 12:30 am

Poi vulpea cu 9 cozi aproape a distrus satul Konoha acum 12 ani si este unul dintre „bijuu”.A fost nevoie de sacrigiciul celui de-al 4-lea Hokage pentru a inchide demonul si al pune in corpul unui tanar copil Uzumaki Naruto (copilul celui de-al 4-lea Hokage).Dorinta lui Hokage a fost ca satenii sa-l vada ca un erou pe Naruto, dar cu toate acestea, oamenii din satul frunzei il vedeau pe Naruto ca Kyuubi in sine si fugeau de el.Pe parcurs invata sa controleze si sa foloseasca chackra vulpii cu ajutorul mentorului sau, Jiraiya, astfel invatand noi jutsuri, iar membri Akatsuki cauta vulpea ,defapt pe toti demonii pentru a avea mult mai multa putere.Astai tot ce stiu pana akma Razz thank you
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Vulpea cu noua cozi   

Back to top Go down

Vulpea cu noua cozi
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Provocarea nr 6-crosetate: Rila Iepurila si Sarbatorile Pascale
» Paura di amare . Fear of loving . O noua sansa
» Simboluri ale animalelor in mitologie
» OSHO-o noua miscare filozofica a lumii moderne?